Dětské advokační centrum pomůže dětem, které se staly oběťmi násilí v rodině

Děti ohrožené násilím v rodině se k pomoci v České republice dostávají pozdě, navíc je pomoc často nekoordinovaná. Zůstávají tak neviditelnými oběťmi násilí a aktuální zvýšený stres a tlak ve společnosti i v rodinách jejich situaci nadále zhoršuje. Právě proto Centrum LOCIKA za podpory Nadace Sirius otevřelo první Dětské advokační centrum v ČR. Fungování tohoto centra je založené na úzké multioborové spolupráci všech zainteresovaných stran (pracovníků Policie ČR, OSPOD, státních zástupců atd.) a na poskytování péče dítěti a jeho rodině na jednom místě. 

Podle zkušeností pracovníků Centra LOCIKA se rodina, ve které byly žena i děti obětí závažného domácího násilí, dostane při poskytování následné pomoci do kontaktu se 47 různými osobami na 15 různých místech. S dětmi mluví po dobu vyšetřování a řešení případu 29 různých osob. Nezanedbatelná je také finanční stránka – péče o rodinu stojí 1,3 milionu korun, ačkoli děti poprvé mluví s psychologem až po půl roce od rozhodné události, kdy v rodině zasahovala policie. 

Násilí v rodinách se dotýká 14 % českých dětí, tzn. 2-3 dětí v běžné školní třídě. Šest až deset dětí ročně na následky násilí v rodinách v České republice zemře. Za posledních 7 let bylo utýráno celkem 39 dětí a dalších 700 má trvalé následky. 

Více informací na https://www.centrumlocika.cz/detske-advokacni-centrum

Zdroj informací: www.centrumlocika.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek